حل مشکل با معلم خصوصی آنلاین شب امتحان


فصل امتحانات، معلم خصوصی آنهم شب امتحان!

معلم خصوصی از وبسایت ویزتوت شب امتحان به دادم رسید. امسال خیلی سعی کردم که بر خلاف سالهای پیش درس خواندن و دوره کردن دروس برای امتحانات را با یک برنامه کامل پیش ببرم. نمی خواستم مثل سالهای قبل درست شب امتحان دچار سردرگمی و بی اعتمادی به اطلاعات و جزوات خودم بشوم. اصولا فصل امتحانات یک دوره بسیار سختی برای من و شاید خیلی های دیگر هست. مشکل من این بود که دوره کردن دروس و جزوات را می گذاشتم برای چند هفته قبل از امتحان. اینطوری وقتی مرور دروس از جزوات را آغاز میکردم تازه متوجه میشدم که یا جزوات کامل نیستند و یا قابل فهم نیستند و یا غلط هستند. همین موضوع باعث میشد که اعتمادم از جزوات و اطلاعات درون آن کم شده و یا کاملا صفر شود.

امسال اولا سعی کردم که در طول سال از چند معلم خصوصی کمک گرفته تا مطالب را درست فهمیده و بطور کامل در جزوات بسیار مرتب و منظم ظبط کنم. برای تحصیل از معلم خصوصی من در ابتدا به منزل معلم ها میرفتم که خیلی از وقتم را می گرفت و بخصوص وقتی که هوا بد بود یا آلودگی هوا زیاد بود باعث خستگی زیاد و گاهی بیماری هم میشد. چند ماه پیش با وبسایت ویزتوت آشنا شدم و یک اکانت معلم درست کردم. بعد به معلم خصوصی هایم پیشنهاد کردم که با استفاده از وایت برد آنلاین من در ویزتوت به من تدریس کنند. البته در ابتدا خیلی براشون سخت بود که روش کارشون را تغییر بدهند ولی خوشبختانه قبول کردند که آموزش من را بصورت آنلاین و با استفاده از کلاس آنلاین ویزتوت انجام بدهند. اولین کلاس با یکی از معلم خصوصی ها کمی مشکل داشت چون در موقع ورود به کلاس آنلاین، ایشان به وایت برد آنلاین ویزتوت اجازه استفاده از صدا و تصویر را نداده بودند و نمی توانستیم ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنیم.


خوشحالم بگویم که گردانندگان ویزتوت فکر همه چیز را کرده اند. در انتهای صفحه اصلی وبسایت ویزتوت یک ویدئوی بسیار عالی گذاشته اند که به دقت و با زبان بسیار ساده ای روش حل مشکل صدا و تصویر را توضیح داده بودند. در ضمن یک صفحه تست صوت و تصویر هم تهیه کرده اند که بوسیله آن توانستیم ابزار فعال صوت تصویر برای کامپیوتر و تبلت ها یمان را پیدا کنیم و انتخاب کنیم. ویزتوت فکر همه چیز را کرده. برای آشنایی با محیط و ابزار وایت برد آنلاین ویزتوت، ویدئو های بیشماری را در کانال آپارات ویزتوت گذاشته اند که من پیشنهاد میکنم تازه کاران حتما سعی کنند یک تعدادی از آنها را تماشا کنند. ویدئو هایی که من تماشا کردم در مورد روش سریع ایجاد کلاس آنلاین و برنامه ریزی کلاس بر روی تقویم بود. من ویدئوی روش استفاده از وایت برد را هم تماشا کردم. تعداد زیادی از ویدئو ها از کلاسهایی بود که معلم آنلاین ویزتوت به تعدادی دانش آموز در حال تدریس کردن بود. من پیشنهاد میکنم حد اقل یک ساعت برای تماشای این ویدئو ها وقت بگذارید تا موضوع آموزش آنلاین براتون جا بیفتد.


معلم خصوصی حضوری من به معلم خصوصی آنلاین تبدیل شد

چند هفته ای از آشنایی من با ویزتوت گذشته بود و معلم خصوصی های من از کلاس آنلاین من استفاده میکردند که شنیدم معلم فیزیک من خودش در وبسایت فارسی ویزتوت ثبت نام کرده است و از کلاس آنلاین خود برای تدریس دانش آموزان خودش استفاده میکند. با استفاده از کلاس آنلاین ویزتوت دانش آموزان نیازی به حضور در منزل معلم نداشتند و معلم نیز نباید به منزل دانش آموزی برود. خوشحال شدم که من باعث این تحول بودم. البته من به این تحول به چشم یک پیشرفت تکنولوژی نگاه میکردم ولی وقتی از معلم فیزیک دلیل آنلاین شدنش را پرسیدم، او دلیل بهتری داشت. دلیل او برای انتخاب تدریس آنلاین کاهش در آلودگی هوای شهرمان بود. البته از نظر هزینه هم صرفه جویی میشود. هزینه یک کلاس آنلاین حد اقل ۸۰ درصد کمتر از هزینه ای بود که من برای رفت و آمد به منزل معلم خصوصی هایم پرداخت میکردم.


معلم خصوصی فیزیک من که پس از آشنایی با ویزتوت به یک معلم فیزیک آنلاین تبدیل شده بود در ویزتوت یک صفحه مخصوص خودش دارد که در آنجا سابقه تحصیلات و تدریس خود را مفصلا نوشته است. این صفحه که او به نام وبلاگ از آن یاد میکند درست مثل یک روزمه آنلاین هست که تیم ویزتوت براش درست کردند. معلم آنلاین فیزیک من از طریق وبسایت ویزتوت هم دانش آموز پیدا کرده و به تدریج میخواهد کاملا بصورت آنلاین کار کند. در تعطیلات نوروز که هم فامیل من و هم فامیل او میخواستند به شهرستان مسافرت کنند، ما به برگزاری کلاسهای فیزیک بصورت آنلاین ادامه دادیم. معلم خصوصی آنلاین و تدریس آنلاین و تحصیل آنلاین این امتیاز را دارد که معلم خصوصی و دانش آموز دیگر محدود به حضور در یک مکان خاصی ندادند و میتوانند با آزادی کامل به مسافرت و تعطیلات بروند و هنوز بعضی از کلاسهای خصوصی خود را اجرا کنند.


حل مشکل شب امتحان بوسیله معلم خصوصی آنلاین

همانطور که توضیح دادم، امسال خیلی آماده تر از سالهای پیش بودم. جزوات را چندین مرتبه مرور کرده بودم و تمامی را در مجموعه های منظم نگهداری میکردم. برنامه بسیار مرتبی هم برای درس خواندن و آماده شدن برای امتحانات چیده بودم که دنبال میکردم. همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه ساعت ۷ شب قبل از امتحان فیزیک بود که یکی از دوستانم یک مسئله فیزیک را برایم فرستاد و از من کمک خواست. من با بعضی از دوستانم و با استفاده از کلاسهای آنلاین با هم درس می خواندیم. مسئله سختی بود. سریعا یک کلاس آنلاین درست کردم و من و دوستم بصورت زنده و با ارتباط کامل صوتی و تصویری وارد کلاس آنلاین من شدیم تا با هم در مورد مسئله فکر کنیم و با هم حلش کنیم. خیلی زود به این نتیجه رسیدیم که این مسئله خیلی پیچیده ای بود و به کمک یک معلم نیاز داشتیم.

من یک پیام به معلم خصوصی فیزیک فرستادم ولی امیدی نداشتم که جواب بدهد. تعجب کردم وقتی همان لحظه جوابم را دادند. با شوخی گفتند، "تو میای اینجا یا من بیام؟" پس از تشکر از محبت شون، من هم با شوخی پاسخ دادم، "اگر زحمتی نیست شما تشریف بیارید. ما تعدادمون زیاده." تا آن لحظه سه نفر دیگر هم از دوستانم به کلاس آنلاین من پیوسته بودند ولی هیچکدام جواب مسئله را نمی دانستند. سریعا لینک کلاس آنلاین و رمز ورود را برای معلم فرستادم و ایشان هم با استفاده از تبلت که همراه داشتند وارد کلاس آنلاین شدند. مسئله سختی بود ولی طوی نکشید که استاد فیزیک حلش کردند. وقتی مسئله حل شد همگی متوجه شدیم که ساده بوده و میبایست میتوانستیم حلش کنیم. ولی اگر حل نشده بود جدا اعتماد به نفس من یکی را که خراب کرده بود. نصیحت استاد این بود که در لحظات آخر نزدیک به امتحان دیگر دنبال مشکل جدید نگردیم و به اطلاعات خود اعتماد کنیم چون شک روحی آنهم شب امتحان اصلا ثمری ندارد.


همگی اذعان داشتیم که اگر کلاس آنلاین نبود هرگز به این سرعت نمی توانستیم یک جلسه آموزشی زنده که درست شبیه کلاس درس واقعی هست اجرا کنیم. در این کلاس آنلاین که برای رسیدن به آن هیچکدام سفری نکرده بودیم و در حقیقت با سرعت نور خودمان را به آن رسانده بودیم، استاد فیزیک با دقت و روشنی همیشگی شان توانستند جواب مسئله را روی وایت برد آنلاین ویزتوت توضیح دهند. اگر ویزتوت اجازه میدادند من این معلم بسیار عزیز و با محبت را اینجا معرفی میکردم ولی چون باید ابتدا از استاد اجازه گرفته شود من تکمیل این جمله آخر را به عهده ادمین ویزتوت می گذارم. لطفا لینک استاد را اینجا معرفی کنید.

استاد فیزیک و شیمی آنلاین ویزتوت، استاد فخاری


سایر مقالات